Wynajem rusztowań
BW-Invest prowadzi wynajem rusztowań różnych typów. Oferowane przez nas rusztowania pozwalają na bezpieczne i komfortowe prowadzenie prac na wysokości podczas wykonywania wszelkich prac budowlanych. Za pomocą wynajmowanych przez nas rusztowań bez trudu można prowadzić prace przy wznoszeniu ścian nośnych i działowych, ocieplaniu, tynkowaniu czy malowaniu elewacji. Oferowane przez nas rozwiązania dają także możliwość montażu stolarki okiennej oraz prowadzenia prac na dachu przy budowie konstrukcji, układaniu poszycia czy stawianiu kominów.
Wynajem rusztowań – elastyczna oferta dopasowana do potrzeb
Rusztowania są niezbędne na każdej budowie obiektu kubaturowego, niezależnie od ilości kondygnacji czy zakresu wykonywanych robót. Różne konstrukcje rusztowań pozwalają na pracę zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Jednak ponieważ każdy obiekt ma inną specyfikę i nieco inny jest charakter przeprowadzanych prac, wiele firm budowlanych wybiera opcję wynajmu rusztowań, zamiast ich kupowania. Taki wybór gwarantuje większą elastyczność i zapewnia możliwość korzystania z systemów dostosowanych do aktualnych potrzeb bez ponoszenia wydatków na zakup sprzętu.
Wynajem rusztowań do każdego rodzaju prac na wysokości
Wynajem rusztowań umożliwia dostęp do całej palety różnych rozwiązań konstrukcyjnych pozwalających na wybór tych elementów, które w najpełniejszym stopniu pomogą w realizacji konkretnego zadania. Wśród typów rusztowań, które mogą być przydatne podczas prowadzenia prac na wysokości znajdują się różne systemy, różniące się materiałem z którego je wykonano, budową i złożonością systemu oraz sposobem montażu. Najprostszymi wariantami rusztowań są lekkie konstrukcje przenośne, często wyposażone w kółka umożliwiające ich łatwe przesuwanie wraz z postępem prac. Tego typu rusztowania są zwykle wykonane z aluminium ze względu na mniejszą masę i nadają się do prowadzenia prac na niewielkiej wysokości.
Rusztowania ramowe i modułowe – najpowszechniejsze konstrukcje
Rusztowania umożliwiające bezpieczną pracę nawet na znacznych wysokościach to zwykle systemy ramowe lub modułowe. Zawierają one elementy nośne wykonane ze stali lub aluminium. Poszczególne elementy są łączone ze sobą przy pomocy sworzni i zapadek bądź systemów rygli. W przypadku rusztowań ramowych konstrukcja składa się z płaskich elementów, które są ze sobą łączone i usztywniane przy pomocy podestów roboczych. Rusztowania modułowe przypominają nieco dawniej stosowane systemy rurowe. Elementy nośne są tu wyposażone w specjalne węzły, zwykle umieszczane co 50 cm, do których mocuje się rygle poziome tworzące strukturę przestrzenną rusztowania i stężenia zapewniające sztywność i stabilność konstrukcji. Taka budowa pozwala na lepsze dostosowanie rusztowania do potrzeb i tworzenie także dość nieregularnych kształtów.
Obowiązki użytkownika przy wynajmie rusztowań i ich eksploatacji
Przy wynajmie rusztowań należy pamiętać, że ich montaż wymaga posiadania odpowiednich uprawnień, a ukończona konstrukcja powinna być odebrana przez kierownika budowy lub inną uprawnioną osobę. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami rusztowania powinny być poddawane codziennej inspekcji przez przedstawiciela podmiotu, który je użytkuje. Ponadto co 10 dni upoważniony pracownik nadzoru lub kierownik budowy powinien wykonywać przegląd okresowy. Przegląd rusztowania obejmuje sprawdzenie poprawności zakotwienia, kontrolę ewentualnych uszkodzeń, stanu pomostów i zejść oraz weryfikację stanu uziemienia.